Hoppa till sidans innehåll

Kolla in motståndet

28 OKT 2015 16:55
Umeå Power hälsar distriktets klubbar välkomna!
Arrangör:
Plats: Gammlia idrottscentrum (Udominate arena), Styrkehallen
Datum: Lördag den 7 november och söndag den 8 november 2015
Anmälan: Styrkelyft Online
Senast söndag 25 oktober
OBS Ej klassfast anmälan
Inga efteranmälningar.
Anmälningsavgift: Ungdomar, juniorer 150 kr
Övriga 250 kr
Insättes på Umeå Powers bankgiro 5714-2796 i samband med anmälan
Märk betalningen med namn/klubb
Om man väljer att tävla både i klassiskt och utrustning kostar det inget extra.
Rekordförsök: Rekordförsök föranmäls till This is a mailto link
Tider: Invägning 10:00-11:30, Tävlingsstart 12:00
Med förbehåll för ändringar av invägnings- och starttider som beslutas efter anmälningstidens utgång.
Domare: Domare som kan döma anmäler sig till This is a mailto link
  • Uppdaterad: 23 NOV 2016 09:51

 

Grupp:1 9st Namn Viktklass Kategori Licensnummer Förening
5 Rebecca Mickelsson 63 Dam Junior 930119rm Jokkmokks SLK
Emma Kultima 63 Sv.S Dam Senior 871216ek Malmbergets Allmänna IF
Anna Lind 63 Dam Senior 831110al Luleå AK
Emma Tallus 63 Dam Senior 881204et Umeå Power
Maria Åkemalm 63 Dam Senior 810129må Malmbergets Allmänna IF
4 Elias Bergström 74 Herr Junior 920725eb Malå AK
Daniel Åkemalm 74 Sv.J Herr Junior 940423då Malmbergets Allmänna IF
Martin Johansson Sletbakk 74 Herr Junior 941030mj Malå AK
Bert Allden 74 Herr Veteran 60-69 520827ba Malmbergets Allmänna IF
Grupp:2 9st
4 Josefin Larsson 47 Dam Ungdom 970407jl Malå AK
Amanda Wikman 52 Dam Senior 910603aw Malmbergets Allmänna IF
Stina Åkemalm 52 Dam Senior 890414så Malmbergets Allmänna IF
Ronja Helin 57 Dam Senior 911013rh Malmbergets Allmänna IF
Julia Nygren 84 Dam Ungdom 990832jn Luleå AK
Anna Eriksson 84 Dam Junior 920428ae Umeå Power
Edit Strömbäck 84 Dam Senior 911212es Umeå Power
Josefin Forslund 84 Dam Senior 880301jf Umeå Power
Ida Landström 84+ Dam Senior 901026il Luleå AK
Grupp:3 7st
2 Peter Sjöbro 66 Herr Senior 811102ps Malmbergets Allmänna IF
Bee Wallström 66 Herr Senior 910904bw Jokkmokks SLK
5 Hampus Olsson 83 Herr Ungdom 970221ho Malmbergets Allmänna IF
John Nilzén 83 Herr Junior 921221jn Skellefteå AK
David Näslund 83 Herr Senior 900316dn Luleå AK
Andre Johansson 83 Herr Senior 891119aj Kiruna AK
Mikael Israelsson 83 Sv.M2 Herr Veteran 50-59 651122mi Malmbergets Allmänna IF
Grupp:4 9st.
Mikaela Stenlund 72 Dam Junior 920818ms Luleå AK
Alexandra Svanhem 72 Dam Junior 920315asx Malmbergets Allmänna IF
Caroline Sandberg 72 Dam Junior 940525cs Skellefteå AK
Bianca Norrman 72 Dam Junior 941101bn Luleå AK
Johanna Israelsson 72 Dam Junior 950720ji Malmbergets Allmänna IF
Sofia Svensson 72 Dam Senior 900709ss Luleå AK
Amanda Åkerlund 72 Dam Senior 910418aå Luleå AK
Malin Önsten 72 Dam Senior 860708mö Luleå AK
Andrea Nordling 72 Dam Senior 910405an Luleå AK
Söndag
Grupp:5, 12st
Klassiskt Eddie Johansson 120 Herr Ungdom 980825ej Kiruna AK
Isak Bolin 120 Herr Junior 921230ib Malmbergets Allmänna IF
Patrik Winbjörk 120 Herr Senior 820818pw Luleå AK
Marcus Näslund 120 Herr Senior 850420mn Umeå Power
Mikael Fors 120 Herr Veteran 40-49 701029mf Kiruna AK
Andreas Höglund 120+ Sv.U Herr Ungdom 980827ah Skellefteå AK
Fredrik Sundqvist 120+ Herr Ungdom 990504fs Öjeby AK
Utrustning Robin Wellander 74 Herr Senior 850912rw Jokkmokks SLK
Mikael Israelsson 83 Sv.M2 Herr Veteran 50-59 651122mi Malmbergets Allmänna IF
Johannes Grundström 105 Herr Senior 891108jg Kiruna AK
Joakim Lakso 105 Sv.S Herr Veteran 40-49 751206jl Luleå AK
Carolina Hinnerson 84 Dam Junior 951024ch Öjeby AK
Grupp 6, 13st
Patrik Bohman 93 Herr Junior 920410pb Luleå AK
Simon Hedkvist 93 Herr Junior 950929sh Luleå AK
Peter Rybank 93 Herr Junior 950411pr Luleå AK
Nils Sandelin 93 Herr Junior 920712ns Umeå Power
William Sundberg 93 Herr Junior 961218ws Luleå AK
Marcus Hammarberg 93 Herr Senior 890418mh Luleå AK
Emil Johansson 93 Herr Senior 860814ej Umeå Power
Andreas Sjöström 93 Herr Senior 910304as Umeå Power
Alexander Björk 93 Herr Senior 900521ab Luleå AK
Joel Berglund 105 Herr Junior 930409jb Öjeby AK
David Sirkka 105 Herr Junior 960125ds Luleå AK
Jonas Wennberg 105 Herr Junior 920429jw Luleå AK
Simon Filipsson 105 Herr Senior 910803sf Malmbergets Allmänna IF

 

Skribent: Christer Högström
E-post: This is a mailto link





 






 

 

Postadress:
Norra Norrlands Styrkelyftförbund
Rasmus Schurmann, Gnejsvägen 45
907 40 Umeå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: rasmus__sch@hotmail....

Se all info